כל מה שרציתם לדעת על עיצוב בסגנון בוהו שיק!

לא צריך להיות מומחה בתחום העיצוב, בשביל לדעת שיש טרנד אחד שמסרב לצאת מעולם האופנה מזה תקופה. מדובר כמובן בבוהו – שיק הייחודי שמלווה אותנו מזה שנים. יצאנו לבדוק מהם הדברים שחשוב לדעת על הסגנון האהוב שכולנו רוצים להכניס הביתה. הישארו כאן ותגלו את 4 העובדות המרתקות שלא תמצאו בשום מקום אחר.

 

עובדה ראשונה – הבוהו שיק כאן ממזמן

יש הסוברים שמדובר בסגנון עיצובי שראה אור בשנים האחרונות. אנחנו כאן כדי לעשות סדר בנושא ולציין שמדובר בסגנון שנולד בתקופה הבוהמיינית (בשנות ה – 60). מי שמכירים בתקופה זו מקרוב, יוכלו להעיד שמדובר בסגנון עיצובי שונה לחלוטין מזה שהיה נהוג בה. שכן, הוא כולל יצירתיות ללא גבולות. שכן, ניתן לשלב בדים מגוונים עם צבעים וטקסטורות שונות.

סגנון עיצובי

 

עובדה שנייה – זהו סגנון עם עקרונות

יש 3 עקרונות מפתח שמנחים את הקו העיצובי של הבוהו שיק. חשוב שתכירו בהם, כדי שתוכלו לשלב את היצירתיות שלכם בתוכם:

  1. בידול: כל מרחב שמעוצב בסגנון בוהו שיק מאופיין בייחודיות ובידול. אתם לא תמצאו שני מרחבים זהים כשמדובר בסגנון זה. שכן, מדובר באסופה של פריטים שונים שקשה ללקט באופן זהה
  2. אמירה אישית: תשכחו מגבולות וכללים, כי הם לא קיימים בעיצוב הבוהו שיק. הסגנון מאפשר לכם לעצב את המרחב בהתאם לאופי שלכם
  3. מוטיבים אתניים: עיצוב של בית בסגנון בוהו שיק מצריך איסוף של פריטים ורהיטים בעלי מוטיבים אתניים, לדוגמא: מגשי נירוסטה מרוקאיים, כסאות עץ, פריטי מקרמה ועוד

 

חשוב לציין שישנן חנויות בסגנון בוהו שיק שמרכזות את כל הפריטים התואמים לסגנון במקום אחד. כך שתוכלו לקנות בהן כסאות עץ אירופאיים לצד מגשים מרוקאיים.

 

עובדה שלישית – מתאים לכל מרחב

סגנון הבוהו שיק יכול להתאים לכל חלל, למשל:

  • חדרי ילדים
  • סלון
  • משרד
  • מטבח ועוד

 

רהיטים עם מוטיבים אתניים

 

עובדה רביעית – רובנו לוקחים השראה מקטלוגים

מי מכם שקראו את השורות שלעיל בעיון רב, וודאי זוכרים את אפקט הבידול שבא לידי ביטוי בין המרחבים השונים שמעוצבים בסגנון בוהו שיק. בחרנו להתמקד בו בקצרה ולהציג בפניכם את הסוד שמעטים מודים בו: רוב האנשים לוקחים השראה מקטלוגים. שכן, השילוב בין הסגנונות, החומרים והטקסטורות עשוי להוביל לבלבול. התבוננות בפריטים מסוימים והתמקדות באופן שבו הם מונחים במרחב, מאפשרת לבנות את הנראות של החדר בקלות יחסית.

 

מילים אחרונות לסיכום

עד כאן המדריך שסיכם את 4 הדברים שכל אחד צריך להכיר אודות עיצוב בסגנון בוהו שיק. בשלב זה אתם יודעים שמדובר בסגנון ישן – חדש שמתאים לכל מרחב וכולל 3 עקרונות חשובים. כעת נותר לכם רק לבחור מקור השראה ולעצב את המרחב הנבחר בהתאם לאופי שלכם. נאחל בהזדמנות זו שתיהנו בסופו של דבר ממרחב מעוצב, חמים ונעים.

מטבח ועוד

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו