5 שימושים לדבק אפוקסי שאתם חייבים להכיר

כאשר מבצעים שיפוצים בבית, עושים זאת כדי לשדרג אותו ולהרגיש בו יותר בנוח. עבודות שיפוץ עשויות לכלול תיקון רצפות, תיקון גגות, הרחבת חללים ועוד דברים רבים. לשם כך משתמשים בכלים ובחומרים מגוונים. אחד החומרים המוכרים הוא אפוקסי. אנחנו נדבר על 5 שימושים לדבק אפוקסי שאתם חייבים להכיר!

 

מה זה אפוקסי?

חומר אפוקסי הוא חומר אשר מורכב ממולקולת הפולימר מעורבב עם חומר מקשה. משתמשים בחומר הזה כדי לתקן דברים, בשביל מרצפות ובאופן כללי בשביל שיפוצים. מה שמייחד את החומר הזה זה העמידות שלו למים וכמה שהוא חומר חזק. אפשר להשתמש בו במקרים רבים.

מה זה אפוקסי

1. מתכת

ניתן להשתמש בדבק אפוקסי לתיקון, הדבקה ואטימה של מוצרים אשר עשויים ממתכת. אפוקסי הוא חומר אשר אינו מוליך חשמל ולכן הוא מצוין לאיטום של רכיבים חשמליים אשר נמצאים בבית. בנוסף, ניתן להשתמש בו על ברגים ומסמרים כדי לאבטח שהם ישארו במקום.

 

2. עץ

ניתן להשתמש בדבק אפוקסי על חומרים אשר עשויים מעץ. הוא מצוין כדי למלא סדקים בעץ, חורים או אפילו שברים. דבק אפוקסי הוא דבק אשר עמיד למים ולכן תוכלו להשתמש בו בשביל פריטים אשר נמצאים בחצר שלכם מבלי לפחד מהחורף ומהימים הגשומים.

 

3. פלסטיק

פלסטיק הוא חומר נפוץ ורוב הכלים והפרטים בבית כוללים בתוכם פלסטיק בצורה כזו או אחרת. הרבה פעמים מוצרים אשר עשויים מפלסטיק נשברים וצריכים שיתקנו אותם. לשם כך ניתן להשתמש בדבק אפוקסי. לפני השימוש בדבק תבדקו כי הוראות היצרן אכן נותנים אישור להשתמש בדבק הזה על פלסטיק – זאת מפני שלא כל חברה ממליצה על כך.

3. פלסטיק

4. זכוכית

עוד שימוש מדהים בדבק אפוקסי הוא בזכוכית! לפני שאתם משתמשים בדבק, חשוב מאוד לנקות את הזכוכית כך שהיא תהיה נקייה וכך שלא יהיה עליה שום חומר. אם יהיה על הזכוכית חומר כלשהו אחר, זה יכול להשפיע על חוזק ההדבקה.

חשוב לדעת כי קרני השמש יכולים לשנות את הצבע של הדבק ולכן, אם אתם יודעים כי אותה הזכוכית תהיה בשמש, יהיה עדיף להשתמש בדבק אשר עמיד בפני קרני השמש.

 

5. סירות

דבק אפוקסי הוא דבק חזק מאוד עם עמידות גבוהה למים. דבק אפוקסי מתאים לסביבות מימיות ולכן יכול להתאים לתיקון סירות, גלשנים או כל דבר אחר אשר נכנס למים. חשוב לבדוק לפני השימוש כי דבק האפוקסי מספיק חזק. אתם תמיד יכולים להתייעץ עם מוכר החנות ולשאול אותו בעצמכם!

 

לסיכום

אם אתם עושים שיפוצים בבית אתם חייבים להכיר את דבק האפוקסי. אפוקסי הוא חומר חזק אשר עמיד למים. דבק אפוקסי בעצם יעזור לכם להדביק דברים בבית כמו לדוגמה חומרים אשר עשויים ממתכת, מעץ, מזכוכית, מפלסטיק ועוד. בזכות העמידות הגבוהה שלו למים תוכלו אפילו להשתמש בו לתיקון גלשנים וסירות. כל בן אדם אשר מתעסק בתיקונים חייב להכיר את הדבק הזה. הוא משנה חיים!

5 שימושים לדבק אפוקסי שאתם חייבים להכיר

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו