כללים חשובים שכדאי להכיר לפני שמזמינים מטבח חוץ

רגע לפני שרוכשים גריל בר לחצר הבית, כדאי לדעת כמה כללים חשובים על מטבח חוץ. נהנים לבשל? קחו את התחביב שלכם אל חצר הבית, שם תוכלו ליהנות מבישולים באוויר הפתוח. יחד עם זאת, לא תהיה יותר הצטברות של ריחות בבית. בואו נרחיב.

מטבח חוץ הוא למעשה מטבח הממוקם בחצר הבית שלכם, אך בהחלט ניתן גם לבנות מטבח חוץ על גג הבית או במרפסת גדולה. מטבחי חוץ הם אופציה מעולה עבור בשלנים, שלא יכולים לעבור יום אחד בלי לבשל מטעמים חדשים. יחד עם זאת, גם אם אתם לא חובבי בישול גדולים, מטבח חוץ עשוי מאוד להתאים לכם.

 

מבשלים מחוץ לבית ונהנים מכל רגע

כשמבשלים במטבח הממוקם מחוץ לבית, למעשה נמנעים מהצטברותם של ריחות מאוד מרוכזים ולא נעימים. אמנם האוכל שאנחנו אוכלים טעים והכול בסדר, אך כולנו מכירים את התחושה של כניסה לבית בו מבשלים עם חלונות סגורים. לא תמיד נעים.

אם אתם מתכננים לבנות מטבח חוץ, הכי חשוב לעשות את זה בליווי של אנשי המקצוע הנכונים. שימו לב כי מדובר בסוג עבודה מאוד מורכבת, מה שמחייב אתכם להסתייע באנשי מקצוע מומלצים. לא פעם, במהלך התקנות ובנייה מסוגים אלו, תשתיות שונות בבניין או במבנה עשויות להיפגע. כך גם רלוונטי לגבי צינורות מים, חשמל וגז. בשורה התחתונה, אם כבר משקיעים אנרגיה רבה וגם כסף רב במטבח חוץ חדש, על התקנתו ובנייתו לא חוסכים.

מטבח מקצועי

 

התקנת מטבח חוץ

מטבח חוץ צריך להתאים למידות החצר או הגג, וזה עשוי להיות קריטי. במידה והמידות לא נלקחות כיאות, אתם עשויים למצוא את עצמכם עם מטבח חוץ שאין בו מקום לאזור קר או לאזור חם, לאזור בישול וכדומה. בעוד שהאזור החם יכלול כיריים ותנור, האזור הקר ישמש אתכם עבור אחסון של מזון קפוא או קר.

על פי ההיגיון הפשוט, שני אזורים אלו צריכים להיות מרוחקים מספיק האחד מן השני. אז רגע לפני שרצים לשוק הפשפשים ורוכשים גריל גז, שגם לא בטוח שיעבוד לכם וגם לא בטוח שיהיה במידות הנכונות, עוצרים לרגע ומתכננים נכון את התהליך.

 

מטבחי חוץ עם קירוי

ההמלצה היא לבנות או לתכנן מטבח חוץ, שיהיה גם מקורה. מטבח חוץ מקורה מאפשר לכם ליהנות מבישולים במשך כל ימות השנה, בין אם אתם מתכננים לבשל שם שקשוקות או עוף בגריל. מטבח מקורה הוא מוגן יותר מפני השמש, המזרזת בלאי בריהוט הנמצא בחוץ.

באשר לעיצוב של המטבח שלכם שנמצא במרפסת, בגג או בחצר, בעזרת ריהוט גן איכותי, תוכלו לעצב את מטבח החוץ שלכם בקלות. תוכלו למשל למקם פטריית חימום בצמוד למטבח החוץ שלכם, להוסיף שולחנות וכיסאו וכדומה. בכל מקרה, חוויית הבישול שלכם עומדת להשתנות. בישול נעים בחוץ!

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו